Kilka prawd o marce osobistej czyli personal brandingu

pisanie.jpg1. Zanim zdecydujesz się na promocję marki osobistej, a tym samym i siebie, zastanów się co możesz  zaoferować innym. Czy jest to Twoje doświadczenie i w jakiej dziedzinie, a może wiedza. Bądź względem siebie szczery i konstruktywnie krytyczny. Wybierz tylko takie elementy, które podkreślą, że jesteś najlepszy w jakiejś konktretnej dziedzinie.

2. Oferuj unikalną wartość, na świecie jest mnóstwo osób przeciętnych. Wartość ocenią inni, Ty jednak musisz ją podkreślić, by inni ją dostrzegli. Czyli wyróżnij się albo zgiń.

3. Bądź sobą, zachowuj się naturalnie. Inni szybko zweryfikują, czy zachowujesz się autentycznie, czy wszystko co robisz i mówisz jest wyreżyserowane.

4. Zanim poprosisz innych by Cię polubili, polub samego siebie. Wiara w siebie, pewność siebie to podstawa.

5. Wybierz najlepszą drogę dla siebie, by inni mogli Cię poznać. Jeśli jesteś introwertykiem – pisz bloga, artykuły, dziel się opinią na forach dyskusyjnych, jeśli ekstrawertykiem – korzystaj ze spotkań. Słuchaj co inni mówią, zanim włączysz się do dyskusji.

6. Wybieraj jakość nad ilość. Rób mniej ale dobrze. Każdy kontakt z innymi to mozliwość zaprezentowania siebie, ale też – dla tych mniej rozważnych – potencjalna sytuacja krysyowa i utrata wiarygodności i dobrego imienia.

7. Ucz się przy każdej okazji, nagradzaj innych, gdy na to zasługują, a gdy krytykujesz odnoś się do faktów, nie rań uczuć innych. Pamiętaj, że emocje są niezwykle ważne w komunikacji interpersonalnej, a trwałe budowanie relacji to podstawa binesu.

Zapraszam do posłuchania audycji na antenie radia Polska Live. Dzielę się w niej moją opinią na powyższy temat. link 

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Personal Branding i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Jedna odpowiedź na „Kilka prawd o marce osobistej czyli personal brandingu

  1. Dagmara Pakulska pisze:

    Bardzo fajny wpis, który konkretnie porusza tematykę marki osobistej. Chętnie zajrzę tu częściej. 🙂

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s